happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Sport

Jak schudnąć 5 kg w tydzień i czy jest to możliwe?

Jak schudnąć 5 kg w tydzień i czy jest to możliwe?

Niestety wiele osób zmaga się z nadwagą. U jednych osób do zrzucenia jest 5 kg, a u innych nieco więcej. Na pewno bez względu na ilość nadmiarowych kilogramów warto zadbać o sylwetkę i o zdrowie. A jak schudnąć 5 kg w tydzień? Czy jest to możliwe?

Co robić, aby schudnąć?

W internecie można spotkać wiele informacji o dietach cud. Są tabletki na odchudzanie, na których jest etykieta, że można zrzucić 10 kg bez ćwiczeń czy diety w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Jednak na wszystkie takie wpisy należy uważać. Zbyt intensywne chudnięcie może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Poza tym, aby schudnąć, trzeba zmienić tryb życia. Tabletki czy innego rodzaju specyfiki nie pomogą, jeśli nie zostanie wprowadzone nowe menu i nie będzie uprawiana aktywność fizyczna. Jak zatem zdrowo i szybko schudnąć? Czy jest to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak. Należy przede wszystkim na początku zrobić badania, czy nie występuje cukrzyca bądź inne problemy zdrowotne. Jeśli wszystko jest ok, to można udać się do dietetyka, aby ustalił dietę dopasowaną do trybu życia. Należy także rozpocząć ćwiczenia. Trening powinien być dopasowany do wieku, kondycji i stopnia nadwagi. Można skorzystać z gotowych zestawów ćwiczeń, których jest bardzo wiele dostępnych w internecie lub można także umówić się na wizytę na siłowni z trenerem personalnym, który samodzielnie ustali program treningowy.

Czy można schudnąć 5 kg w tydzień?

Bardzo wiele osób rozpoczynając odchudzanie, chce schudnąć jak najszybciej. Jest to oczywiście osiągalne, ale należy stosować dietę i ćwiczyć. A czy jest możliwe zrzucenie 5 kg w tydzień? Odpowiedź jest twierdząca. Można schudnąć, ale należy przejść na zdrową dietę. Przede wszystkim całkowicie należy wyeliminować słodycze, słodkie napoje, fast foody i przetworzoną żywność. W menu powinny znaleźć się owoce i warzywa oraz pokarm zawierający dużo błonnika. Ziemniaki należy zastąpić kaszą, a pieczywo najlepiej całkowicie wyeliminować. Można ewentualnie zjeść kromkę ciemnego razowego pieczywa raz dziennie, ale nie więcej. Tłuste sery, potrawy smażone powinny zostać zastąpione chudym twarogiem i posiłkami gotowanymi na parze lub duszonymi w sosie własnym. Oczywiście należy ćwiczyć co drugi dzień przynajmniej przez godzinę.

Jak schudnąć 5 kg w tydzień ćwiczenia

Tydzień to bardzo krótki okres, jednak w tym czasie można zrzucić zbędne 5 kilogramów. Oprócz diety należy ćwiczyć. Jakie ćwiczenia będą najlepsze? Świetne rezultaty przynosi bieganie. Dobrze byłoby przebiec przynajmniej 3 kilometry co drugi dzień. Jednak dystans należy dopasować do własnej kondycji. Znakomite efekty można osiągnąć, wykonując trening cardio. Pływanie oraz skakanie na skakance również pozwala szybko stracić na wadze. Dla nieco większych osób polecane są ćwiczenia na orbitreku lub jazda na rowerze, która nie obciąża stawów. Należy pamiętać, że przed każdym treningiem należy zrobić rozgrzewkę, a na koniec się rozciągnąć. Nie wolno ćwiczyć codziennie, gdyż mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Najlepiej trenować co drugi dzień.

Udostępnij