Strona główna
Moda
Tutaj jesteś
Moda Na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy?

Na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy?

Data publikacji 11 września 2023


Kiedy decydujemy się na ważny krok w naszym życiu, czyli oświadczyny, jednym z najważniejszych elementów jest pierścionek zaręczynowy. Jednak zanim zdecydujesz się na zakup tego wyjątkowego pierścionka, warto dowiedzieć się, na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy. W różnych krajach obowiązują różne zwyczaje i tradycje, a także istnieją pewne wyjątki. W tym artykule przyjrzymy się temu zagadnieniu, zwracając uwagę na zwyczaje w Polsce i innych krajach.

Polska tradycja – pierścionek zaręczynowy na prawy palec serdeczny

W Polsce tradycyjnie pierścionek zaręczynowy zakłada się na prawy palec serdeczny. Jest to palec na czwartej dłoni od kciuka. Ten zwyczaj ma głębokie korzenie kulturowe i jest praktykowany przez wiele par. Prawy palec serdeczny jest symbolem zaangażowania i wierności, dlatego jest wybierany na miejsce dla pierścionka zaręczynowego.

Szeroki wybór pierścionków zaręczynowych w przeróżnych stylach można znaleźć tutaj: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe 

Amerykański zwyczaj – lewy palec serdeczny

W Stanach Zjednoczonych popularnym zwyczajem jest zakładanie pierścionka zaręczynowego na lewy palec serdeczny. Ten zwyczaj ma swoje źródła w starożytnym Rzymie, gdzie wierzono, że palec ten jest połączony żyłą z sercem. Dlatego też lewy palec serdeczny stał się symbolem miłości i zaangażowania.

Wielka Brytania – lewy palec serdeczny, ale z wyjątkiem Szkocji

W Wielkiej Brytanii również zakłada się pierścionek zaręczynowy na lewy palec serdeczny, z wyjątkiem Szkocji. W Szkocji tradycyjnie pierścionek ten nosi się na prawym palcu serdecznym. To interesujące, jak w obrębie jednego kraju mogą istnieć różnice kulturowe i tradycje związane z umieszczaniem pierścionka zaręczynowego na palcu.

Rosyjska tradycja – palec serdeczny na prawej dłoni

W Rosji tradycyjnie pierścionek zaręczynowy zakłada się na palec serdeczny prawej dłoni. Jest to zwyczaj, który ma swoje korzenie w prawosławnej kulturze i wciąż jest praktykowany przez wiele rosyjskich par.

Wyjątki i osobiste wybory

Warto zaznaczyć, że niezależnie od tradycji i zwyczajów, niektóre pary wybierają inne palce na zakładanie pierścionka zaręczynowego, bazując na swoich osobistych preferencjach lub kulturze, z której pochodzą. To ważne, aby pamiętać, że najważniejsze jest znalezienie znaczenia i symboliki w samym akcie oświadczyn, niezależnie od tego, na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy.

Podsumowując, na pytanie „na który palec zakłada się pierścionek zaręczynowy?” nie ma jednej uniwersalnej odpowiedzi. To zależy od kultury, tradycji i osobistych wyborów pary. Kluczowe jest jednak to, że pierścionek zaręczynowy jest symbolem miłości, zaangażowania i przyszłości, niezależnie od palca, na którym jest noszony.

Redakcja happysunnyblog.pl

Nasi eksperci, zajmujący się tematami mody, sportu, pielęgnacji i zdrowia, to pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem. Ich misją jest edukacja i wsparcie czytelników w dążeniu do pełniejszego życia poprzez dostarczanie rzetelnych informacji i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

casual smart