happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Sport

Ubrania na siłownie – czy mają znaczenie podczas treningu?

Ubrania na siłownie – czy mają znaczenie podczas treningu?

Kiedy wybieramy się na siłownię, musimy zwrócić uwagę na nasz ubiór. Aktualnie, ubiór na siłownię to coś więcej niż dresy i adidasy. Niektórzy przykładają szczególną uwagę na odpowiedni strój. Należy zadać pytanie: jaki ubiór będzie najlepszy? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo dla mężczyzn strój będzie różnił się od stroju dla kobiet.

Ubrania na siłownie damskie

Kobiety preferują strój wygodny i lekki, ale podkreślające walory. Płeć piękna przykłada dużą uwagę do wyglądu także na siłowni. Wybór dobrego sportowego biustonosza, może być ciężkim zadaniem. Biustonosz musi chronić i utrzymywać biust, nie powinien mieć za dużo szwów, ponieważ mogą one powodować otarcia, których staramy się uniknąć. Pozostałe elementy ubioru, jak koszulki, getry, legginsy i spodenki najlepiej wybierać z przewiewnego materiału. Kobiety często wybierają ubrania, które mogą maskować niedoskonałości sylwetki.

Ubrania na siłownie męskie

Mężczyźni zazwyczaj nie skupiają się na ubiorze w aspekcie estetycznym. Dla nich ważniejsze są ćwiczenia. Mimo tego, strój jest równie ważny, ponieważ wpływa on na komfort wykonywanych ćwiczeń. Najważniejszym aspektem stroju męskiego jest materiał z jakiego jest wykonany. Ważne by stawiając na materiały pozwalające odprowadzać wilgoć i unikać bawełny, która przy większym treningu będzie mokra. Tak jak w przypadku odzieży damskiej, najważniejsza jest wygoda jak i również wytrzymałość. W przypadku częstych treningów ubrania mogą się łatwo niszczyć, by temu zapobiec musimy wybrać odpowiedniej jakości ubrania.

Odzież wspólna

Buty są bardzo ważnym aspektem ubioru. Ich zadaniem jest amortyzacja podczas wykonywanych ćwiczeń jak i zapobieganiu różnych kontuzji. Dobre buty będą cechowały się elastycznością, wygodą i antypoślizgową podeszwą. Wybór butów w ostatnim czasie jest ogromny. Koszulki, bluzy i spodnie powinny być przede wszystkim wygodne, umożliwiać swobodne ruchy. Do mniej intensywnych treningów poleca się bawełniane ubrania lub termo aktywne.

Ubrania na siłownie – markowe czy zwykłe?

Część osób przed pójściem na siłownie wydaje więcej pieniędzy na najnowsze markowe ubrania niż na karnet. Czy osiągają lepsze wyniki? Oczywiście że nie, ubiór to tylko ważny dodatek jednak na siłowni potrzebujemy się bardziej skupić na wykonywanych ćwiczeniach niż zrobieniu “fotki na Instagram”. Wygodne ubranie jest ważne, jednak nie powinniśmy tracić na niego głowy i pracować nad swoją sylwetką.
Ubrania mają duży wpływ na jakość i swobodę treningu. Kiedy rozpoczynasz przygodę z regularnymi ćwiczeniami na siłowni – zaczynasz to doceniać i wybierasz ubrania, które pasują do twojego stylu ćwiczeń. Przykładowo zmieniają się preferencje z szarych dresów na dopasowane legginsy, które poprawią wygodę i jakość wykonywanego wysiłku. Wygoda powinna być cechą szczególną twojego stroju na siłownię. Najważniejsze to wykonać dobrze ćwiczenia by poprawić sylwetkę, a nie pokazać się w najnowszym wydaniu butów czy nowej koszulce. Ładna, estetyczna sylwetka będzie wyglądała tak samo dobrze w markowych ciuchach jak i zwykłych dresach.

Udostępnij