happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Wyjaśniamy, jak dbać o skórę twarzy

Wyjaśniamy, jak dbać o skórę twarzy

Wiele osób nie ma pojęcia, jak dbać o skórę twarzy. Niewłaściwa pielęgnacja powoduje, że skóra jest sucha i podrażniona. W sprzedaży dostępnych jest wiele kosmetyków, dlatego każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie.

Podstawy pielęgnacji twarzy

W tym artykule przedstawimy podstawy pielęgnacji twarzy, które sprawią, że skóra będzie nawilżona, zdrowa oraz piękne. Jeśli nie zadbasz o podstawy to nawet najlepszy krem czy najdroższe serum nie przyniosą oczekiwanych efektów. Warto podkreślić, że składniki aktywne są zawarte w specjalistycznych produktach. Musisz odpowiednio przygotować skórę, żeby te składniki miały szansę zadziałać. Do problemów oraz rodzaju cery powinno być dobrane codzienne dbanie o skórę. Należy pamiętać, że nie istnieje jeden prawidłowy schemat, ale podstawy są wszędzie identyczne. Zaczynamy od delikatnego, ale dokładnego oczyszczenia. Następnie nakładamy krem nawilżający oraz ochronę przeciwsłoneczną. Bez tych trzech kroków żadnego sensu nie ma wprowadzanie substancji aktywnych. Warto podkreślić, że podstawą każdej rutyny pielęgnacyjnej jest dokładny demakijaż oraz mycie skóry. Przynajmniej dwa razy dziennie należy umyć twarz. Oczywiście trzeba to robić częściej, jeśli uprawiasz sport lub jesteś aktywny fizycznie. Delikatne produkty najlepiej stosować rano. Chodzi głównie o to, żeby pozbyć się kurzu i zanieczyszczeń, a przy tym nie naruszyć bariery hydrolipidowej. Delikatne pianki oraz emulsje sprawdzą się idealnie do porannego mycia. Najlepiej zakupić kosmetyki u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że preparat faktycznie jest wysokiej jakości.

Oczyszczanie skóry

Wieczorne oczyszczanie musimy dostosować do tego, co nałożyliśmy na skórę podczas pielęgnacji porannej. Dwuetapowe oczyszczanie można przeprowadzić, jeśli masz nałożony makijaż lub krem z filtrem. Nikt raczej nie czuje się dobrze, jeśli uczucie ściągnięcia pojawia się na skórze. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że problemy skórne mogą prowadzić do utraty pewności siebie. Musisz tylko pamiętać o kilku podstawowych zasadach, żeby przywrócić równowagę skórze. Przed położeniem się spać trzeba wykonać dokładne oczyszczenie cery. Trzeba dodać, że oczyszczanie wieczorne jest najważniejsze. Zanieczyszczenia z powietrza osadzają się w ciągu dnia na odsłoniętej skórze twarzy. Od razu po powrocie do domu należy je zmyć. Osoby, które się malują muszą pamiętać, że na kondycję cery bardzo źle wpływa spanie w makijażu. Kolorowe kosmetyki w połączeniu z łojem mogą utrudniać swobodne oddychanie skórze. Pierwszy etap wieczornej toalety to demakijaż, ale to nie wszystko. Z pewnością dobrym pomysłem nie jest używanie zbyt intensywnych w działaniu kosmetyków. Takie kosmetyki mogą niestety zniszczyć warstwę ochronną skóry i zaburzyć gospodarkę lipidową. Najczęściej skutkuje to odwodnieniem oraz ściągnięciem skóry. Warto pamiętać, że przyczyną podrażnień oraz przesuszeń może być mydło. Do pielęgnacji twarzy najlepiej używać bardzo delikatnych dermokosmetyków.

Udostępnij