Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś
Poradnik Drinki na wesele

Drinki na wesele – jakie są najpopularniejsze i jak je przygotować?

Data publikacji 3 stycznia 2023


Zaserwowanie drinków podczas wesela może być bardzo dobrym wyborem. Zobacz, jakie drinki najlepiej będą sprawdzały się podczas przyjęcia weselnego i w jaki sposób można je wtedy przygotować!

Jakie drinki najlepiej nadają się na wesele?

Podczas wesel nie tylko można serwować tradycyjną wódkę, ale też inne alkohole. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się zwłaszcza różne drinki, które mogą być zarówno alkoholowe, jak i bezalkoholowe.

Istnieje wiele rodzajów koktajli, które są dobre na wesele. Można dobrać je w zależności od osobistych preferencji gości, a nawet tematu ślubu. Niektóre popularne opcje obejmują:

 • Koktajle szampańskie – klasyczne i eleganckie koktajle szampańskie, które są idealne do wzniesienia toastu i stanowią świetny sposób na rozpoczęcie przyjęcia weselnego.
 • Tematyczne koktajle – można stworzyć tematyczny drink, który odzwierciedla motyw lub kolory ślubu. Na przykład, jeśli kolory ślubu to niebieski i srebrny, można stworzyć koktajl z dodatkiem blue curacao.
 • Klasyczne drinki – bardzo popularne i chętnie wybierane przez gości, takie jak Manhattan, Martini i Margarita. Takie drinki są zawsze hitem i są idealne na każdy rodzaj wesela.
 • Drinki owocowe – świeże i owocowe koktajle, takie jak Pina Colada, Mai Tai i Margarita, są wspaniałym wyborem na letnie wesela i stanowią odświeżającą opcję dla gości.
 • Musujące drinki – również mogą świetnie nadać się na lato, ale nie tylko, są to przykładowo drinki takie jak Aperol Spritz, Prosecco Punch.
 • Koktajle bezalkoholowe – warto również zaprezentować szerszy wybór koktajli bezalkoholowych dla gości, na przykład może być to lemoniada, świeżo wyciskane soki lub mrożona herbata.

Gdzie kupić alkohole na wesele?

Do urządzenia udanego przyjęcia weselnego potrzeba będzie odpowiedniej ilości alkoholi. Gdzie można je kupić?

Obecnie najlepszym wyborem będzie zamówienie ich w hurtowni alkoholi, na przykład może być to hurtownia alkoparty.pl. W takich punktach wybór alkoholi jest znacznie większy niż w zwykłym sklepie, a dodatkowo można znaleźć tam produkty w bardzo atrakcyjnych cenach, co jest kolejnym atutem.

Warto też wskazać, że obecnie można kupować również alkohole w hurtowniach online. Tak zamówienia realizuje hurtownia alkoparty.pl, która dostarcza wybrane trunki do klientów. To wygodny i szybki sposób na zakup potrzebnych alkoholi na przyjęcia.

Czego potrzeba, by przygotować drinki na weselu?

Aby przygotować drinki na wesele, będziesz potrzebować następujących rzeczy:

 • Różnorodne alkohole, takie jak gin, wódka, rum, whisky, tequila,
 • Pozostałe napoje, przykładowo tonik, sok pomarańczowy, sok żurawinowy, sok z limonki,
 • Dodatki, takie jak wiśnie, owoce cytrusowe,
 • Narzędzia barmańskie, takie jak shaker, sitko, muddler, łyżka do mieszania
 • Szklanki i kieliszki,
 • Lód.

Czy warto zamówić obsługę barmańską na wesele?

Usługi barmańskie na weselu obejmują obsługę profesjonalnych barmanów, którzy są przeszkoleni w zakresie przygotowywania różnorodnych koktajli, zarządzania barem i mogą zapewnić doskonałą obsługę gościom. 

Barmani przynoszą ze sobą cały niezbędny sprzęt, w tym bar, szklanki, lód i inne zapasy. Obsługa dodatkowo obejmuje planowanie menu drinków, dostarczanie alkoholu, gdy nie zamierza się zakupić go samodzielnie.

Wynajmując drinkbar na ślub, ważne jest, aby uzgodnić obsługę pod kątem swoich potrzeb, preferencji i budżetu. Należy wtedy przekazać barmanom informacje, takie jak liczba gości, rodzaje napojów, które zamierza się serwować, czas obsługi, dodatkowe atrakcje, na przykład pokaz barmański.

Artykuł sponsorowany

Redakcja happysunnyblog.pl

Nasi eksperci, zajmujący się tematami mody, sportu, pielęgnacji i zdrowia, to pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem. Ich misją jest edukacja i wsparcie czytelników w dążeniu do pełniejszego życia poprzez dostarczanie rzetelnych informacji i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

optyk