Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Innowacje w endodoncji

Innowacje w endodoncji: Chloraxid i jego rola w stomatologii

Data publikacji 6 marca 2024


Endodoncja to specjalność stomatologiczna, która dynamicznie się rozwija, oferując coraz to nowsze rozwiązania mające na celu zapewnienie pacjentom lepszego komfortu i skuteczniejszego leczenia. Wśród produktów, które wyróżniają się na rynku, znajduje się Chloraxid, płyn do płukania kanałów korzeniowych, który zyskał uznanie specjalistów dzięki swojej wyjątkowej skuteczności.

Chloraxid i Coltosol: Klucz do skutecznej dezynfekcji i tymczasowego wypełnienia

Chloraxid, w stężeniu 2% i 5,25%, jest specjalistycznym płynem do irygacji kanałów korzeniowych, stosowanym w endodoncji. Dzięki zawartości aktywnego chloru (sodium hypochlorite), Chloraxid skutecznie usuwa resztki martwej miazgi i oczyszcza kanały korzeniowe, przygotowując je do dalszego leczenia. 

Zastosowanie tego płynu pomaga również zapobiegać przebarwieniom zębów, które mogą wystąpić po nieodpowiednim oczyszczeniu kanałów. Dodatkowo, Chloraxid w wersji Extra, z dodatkiem surfaktantów, zapewnia lepszą penetrację i stabilność roztworu, co przekłada się na zwiększoną skuteczność w usuwaniu organicznej części warstwy szkliwnej​.

Coltosol to kolejny kluczowy produkt, stosowany jako tymczasowe wypełnienie w leczeniu kanałowym. Zapewnia on skuteczną ochronę kanału przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, umożliwiając jednocześnie łatwe usunięcie wypełnienia w razie potrzeby dalszego leczenia.

Nowoczesne materiały wypełnieniowe w stomatologii

Filtek to zaawansowany technologicznie materiał kompozytowy, który dzięki swoim właściwościom estetycznym i wytrzymałościowym jest szeroko stosowany w odbudowie zębów. 

Fuji, znane z serii cementów szkło-jonomerowych, oferuje trwałe i estetyczne wypełnienia, które dodatkowo uwalniają fluorek, przyczyniając się do wzmacniania zębiny. Gaenial to kolejny innowacyjny kompozyt, który łączy w sobie doskonałe właściwości estetyczne z łatwością aplikacji, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla wymagających odbudów.

Przeczytaj więcej tutaj: Koldental

Fiber Post i Herculite: Wzmocnienie korzenia i perfekcyjne wypełnienia

Fiber Post to włókna szklane używane do wzmacniania korzenia zęba przed odbudową koronową, co znacząco zwiększa trwałość leczenia. Herculite, znany z wysokiej jakości kompozytów, jest preferowanym materiałem wypełnieniowym, który zapewnia doskonałe efekty estetyczne i długotrwałą wytrzymałość.

Podsumowanie: Rewolucja w materiałach dentystycznych

Dzięki produktom takim jak Chloraxid, Coltosol, Filtek, Fuji, Gaenial, Fiber Post i Herculite, możliwe jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia kanałowego i odbudowy zębów na najwyższym poziomie. Innowacyjne formuły i technologie zastosowane w tych materiałach przyczyniają się do podnoszenia standardów w stomatologii, gwarantując pacjentom nie tylko leczenie na najwyższym poziomie, ale i doskonałe efekty estetyczne.

Materiał zewnętrzny

Redakcja happysunnyblog.pl

Nasi eksperci, zajmujący się tematami mody, sportu, pielęgnacji i zdrowia, to pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem. Ich misją jest edukacja i wsparcie czytelników w dążeniu do pełniejszego życia poprzez dostarczanie rzetelnych informacji i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

drętwienie ust