Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie drętwienie ust

Jak leczyć mrowienie ust?

Data publikacji 2 września 2022


Mrowienie ust to dość powszechny problem. Wiele osób zastanawia się, z jakiego powodu pojawia się taki stan. Warto też dowiedzieć się, jak należy postępować w czasie pojawienia się drętwienia ust.

Mrowienie ust

Okazuje się, że drętwienie ust to stan, który może pojawiać się każdego dnia. Przeważnie jednak objawia się raz na parę dni. Stan ten trwa z reguły kilkanaście minut. Przeważnie jest to bagatelizowany problem, jest to błąd, bowiem taki stan może się nasilać. Często objawy mrowienia ust wskazują na parestezję. Takie schorzenie wymaga leczenia, bowiem są to zaburzenia czucia. Cechują się one niewłaściwym odczuwaniem bodźców. Wszystko spowodowane jest uszkodzeniem nerwów obwodowych. Taki stan objawia się nieodpowiednim odczuwaniem bodźców w postaci pieczenia, drętwienia, a także mrowienia. W niektórych przypadkach pojawia się ból, uczucie gorąca, a także przechodzenie prądu. Są to zdecydowanie nieprzyjemne doznania w określonym obszarze skóry. Wszystko zaopatrywane jest przez uszkodzony nerw. Należy zdawać sobie sprawę, że przyczyn takiego stanu jest bardzo dużo. Sam mechanizm wydaje się być dość złożony, ponieważ wpływa na to dość dużo wszelakich czynników. Co ciekawe, do uszkodzenia nerwu może dojść na całej drodze jego przebiegu, co jest bardzo ważne. Trzeba też zdawać sobie sprawę z faktu, ze w zależności od poziomu uszkodzenia nerwu, tego typu zaburzenia czucia mogą przyjąć wszelaką formę. Drętwienie ust dotyka wielu osób. Najlepiej udać się do specjalisty, który powinien podać przyczynę takiego stanu. Często stosowane są środki farmakologiczne, które pomagają w leczeniu. Dzięki nim można wyeliminować mrowienie ust.

Przyczyna mrowienia ust

Okazuje się, że przyczyną zaburzeń czucia w obrębie ust to przeważnie niedobór wapnia bądź często pojawiająca się u ludzi migrena. Warto też powiedzieć o hipokalcemii. Jest to obniżone stężenie wapnia we krwi. Objawia się mrowieniem, drętwieniem wokół ust, a także palców dłoni. Trzeba też dodać drętwienie stóp bądź skurcze mięśni. Co ciekawe, hipokalcemia rozpoznana jest po stwierdzeniu stężenia wapnia we krwi poniżej dopuszczalnej normy. Trzeba też wiedzieć o tym, że lecenie w takowym przypadku musi objąć przede wszystkim odnalezienie przyczyny. W leczeniu tego stanu pomaga też suplementacja wapnia. Drętwienie ust to powszechny problem, który dotyka ludzi w praktycznie każdym wieku. Często powodem jest uszkodzenie nerwu. Może to być też spowodowane przez inne schorzenia bądź przez zły tryb życia. Nierzadko na drętwienie ust może wpływać również stres. W każdym przypadku zalecana jest wizyta u lekarza. Powinien on dokonać wywiadu z pacjentem w celu wyeliminowania tego schorzenia. Niezależnie od przyczyny takiego stanu, w każdym przypadku trzeba dbać o usta. Żeby to robić, warto zakupić pomadkę do ust, która pomaga w profilaktyce tego obszaru ciała człowieka. Drętwienie ust w większości przypadków nie jest groźne, jednakże warto udać się z tym do specjalisty. Zbada on stan zdrowia i poszuka przyczyny takiego stanu.

Redakcja happysunnyblog.pl

Nasi eksperci, zajmujący się tematami mody, sportu, pielęgnacji i zdrowia, to pasjonaci z wieloletnim doświadczeniem. Ich misją jest edukacja i wsparcie czytelników w dążeniu do pełniejszego życia poprzez dostarczanie rzetelnych informacji i inspirujących treści.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

drętwienie ust