happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Pielęgnacja

Jak bezpiecznie przyspieszyć opalanie?

Jak bezpiecznie przyspieszyć opalanie?

Piękna opalenizna to coś, o czym marzy wiele osób. Czasami jednak pogoda nie spełnia oczekiwań i podczas urlopu skóra nie zdąży nabrać pięknego koloru. Czy można coś z tym zrobić? Oczywiście! Poznaj skuteczne i bezpieczne sposoby na przyspieszenie opalania!

Samoopalacz – działanie i zastosowanie

Osoby, które unikają kąpieli słonecznych, mogą nadal cieszyć się piękną opalenizną. W tym celu warto zastosować samoopalacz na twarz. Zawarte w nim substancje powodują brązowienie skóry. Pielęgnują także jej powierzchnię dzięki dodatkowi olejów pochodzenia naturalnego. Niektóre wzbogacone są o kolagen, który doskonale wpływa na jędrność skóry. 

Jakie kosmetyki przyspieszające opalanie wybrać?

Produkty do opalania zwykle mają w swoim składzie substancję barwiącą – najczęściej karoten. Odcień produktu dopasuj do swojej karnacji tak, aby był maksymalnie o 2 tony ciemniejszy niż naturalny kolor Twojej skóry. Przy wyborze uwzględnij aktualną opaleniznę. Dobrym pomysłem jest wybór serum samoopalającego ze specjalnym dozownikiem, który ułatwia precyzyjne dawkowanie. Dodaj go do kremu do twarzy lub balsamu do ciała. Wtedy wraz z kosmetykiem do pielęgnacji dopasowanym do potrzeb Twojej skóry będziesz mogła rozprowadzić na niej serum, które nada jej wymarzony przez Ciebie kolor. 

Jak stosować samoopalacz do twarzy?

Przyspieszanie opalania polega na przyciemnieniu kolorytu skóry. Produkty do opalania w postaci serum są najlepsze pod względem dawkowania, ponieważ można dodawać je do codziennie stosowanego kremu na dzień. Wystarczy dodać od 4 do 12 kropli do produktu, którego używasz do pielęgnacji. Osoby o ciemniejszej karnacji mogą stosować serum bezpośrednio na skórę, pamiętając o tym, by nie aplikować go zbyt dużo w jednym miejscu. 

Przed zaaplikowaniem produktu przyspieszającego opalanie należy zrobić peeling skóry. Można wybrać peeling gruboziarnisty lub enzymatyczny. Jest to warunek konieczny do tego, by usunąć zewnętrzną warstwę naskórka. Samoopalacz nakładaj na oczyszczoną i suchą powierzchnię skóry twarzy i okolic. Nie zapomnij o szyi i dekolcie. Postaraj się pokryć cerę równomiernie warstwą kremu. Nie używaj zbyt dużej ilości, ponieważ wtedy produkt stworzy smugi i będzie się rolował.

W czym pomaga samoopalacz?

Kosmetyki przyspieszające opalanie pozwalają wyrównać koloryt twarzy i ciała. Pomagają osobom o bardzo jasnej karnacji uzyskać wymarzony odcień opalenizny. Twoja cera jest wrażliwa lub z powodów zdrowotnych nie możesz wystawiać skóry na promieniowanie słoneczne? Używanie samoopalacza do twarzy pozwoli Ci zachować pożądany odcień cery przez cały rok. 

Przyspieszanie opalania w bezpieczny sposób to szansa na uzyskanie pięknej opalenizny bez narażania skóry na kontakt z promieniowaniem słonecznym. Metoda ta sprawdza się nie tylko podczas niewystarczającego nasłonecznienia, ale także wtedy, gdy nie masz czasu lub ochoty na kąpiel słoneczną. To także szansa dla osób, które unikają ekspozycji na UV. Zapewnij swojej cerze piękny, złocisty odcień bez potrzeby spędzania godzin na opalaniu!

Materiał zewnętrzny

Udostępnij