happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Poradnik

Kolejność nakładania kosmetyków – dlaczego jest taka ważna?

Kolejność nakładania kosmetyków – dlaczego jest taka ważna?

Odpowiednia pielęgnacja twarzy jest niezwykle istotna podczas codziennej toalety. Należy przede wszystkim używać odpowiednich kosmetyków, które nadają się do danego rodzaju cery oraz wieku. Bardzo ważna jest również olejność nakładania kosmetyków i ich jakość. Jak dbać o cerę, aby zachowała długo jędrność i sprężystość?

Pielęgnacja twarzy kolejność

Nie każda kobieta wie, że kolejność w nakładaniu poszczególnych kosmetyków odgrywa bardzo istotną rolę. Przede wszystkim należy zacząć od nakładania najlżejszych pod względem konsystencji produktów. Oczywiście pierwszym i podstawowym ruchem jest oczyszczenie twarzy. Do tego celu można użyć specjalnego mydła, żelu lub pianki. Aby osiągnąć jeszcze lepszy efekt, należy raz w tygodniu zrobić peeling, który usunie martwy naskórek. Najdelikatniejsze są produkty enzymatyczne, które doskonale nadają się dla pań w każdym wieku. Dokładne oczyszczenie naskórka jest bardzo istotne w pielęgnacji. Kolejnym krokiem jest użycie toniku, który pomoże przywrócić szybko naturalne pH skórze. Dobrze jest postawić na tonik ekologiczny lub zawierający wyciągi ziołowe, które regenerują i nawilżają. Tak przygotowana twarz może być poddana kolejnym zabiegom, czyli nałożeniu kremu i serum.

Najpierw serum czy krem?

Bardzo często panie się zastanawiają, co należy nałożyć najpierw krem czy serum? Z racji tego, że produkty powinny być nakładane według konsystencji, to serum jest przed kremem. Jest jednak pewien wyjątek. Panie, która zmagają się z problemami trądzikowymi, najpierw powinny nałożyć specjalny krem, który aplikuje się miejscowo. Tylko wtedy będzie on mógł zadziałać efektywnie. Dopiero potem można aplikować serum. Sera są lekkie i nie obciążają skóry. Zawierają bardzo wiele cennych substancji aktywnych, które mogą wniknąć głęboko w skórę. Takich produktów nie używa się na co dzień. Wystarczy aplikować go dwa razy w tygodniu, aby przyniósł spektakularne efekty. Po aplikacji serum można przystąpić do nakładania kremu pod oczy, a dopiero na samym końcu kremu do twarzy.

Jakich kosmetyków do twarzy używać?

Kolejność nakładania kosmetyków jest bardzo ważna, ale także sama jakość produktów odgrywa najważniejszą rolę. Przede wszystkim kremy, serum czy żele do mycia powinny być dopasowane do rodzaju skóry. Jeśli któraś pani nie wie, czy ma skórę suchą, mieszaną czy tłustą, to można udać się do dermatologa, który przeprowadzi badanie. Oczywiście produkty muszą być również dopasowane do wieku. Dobrze jest także wybierać produkty ekologiczne, które nie zawierają szkodliwych substancji czy konserwantów. Naturalne produkty działają znacznie łagodniej, nie podrażniają i są lepiej tolerowane przez alergików. Na pewno podczas zakupów należy przeczytać ulotkę i zapoznać się informacją o sposobie użycia. Niektóre kosmetyki można stosować codziennie, a inne nadają się do aplikacji co jakiś czas. Można także skorzystać z domowych sposób pielęgnacyjnych. Jest wiele przepisów na wykonanie samodzielnie w domu maseczki do twarzy, peelingu czy nawet kremu pod oczy, czy do twarzy.

Udostępnij