happysunnyblog.pl

Blog poświęcony zdrowiu i modzie

Poradnik

Wybielanie zębów w domu – czy to bezpieczne?

Wybielanie zębów w domu – czy to bezpieczne?

Każdy marzy o zdrowym i pięknym uśmiechu. Niestety wiele osób boryka się z przebarwieniami i problemem żółtych zębów. Można oczywiście udać się do gabinetu stomatologicznego i poddać się zabiegowi wybielania. Jednak taka opcja jest dość kosztowa. Jest wiele środków, które można stosować w domu do wybielenia zębów. Jakie to środki? Czy są one bezpieczne?

Wybielanie zębów w domu

Niestety przebarwienia na zębach pojawiają się bardzo często i szybko. Nawet regularne mycie zębów i używanie past wybielających czasami nie wystarcza. Jest jednak parę sposobów, aby mieć piękne i białe zęby. Jednak należy uważać, aby przy okazji wybielania nie zniszczyć sobie szkliwa. Warto pamiętać, że większość środków do wybielania zębów ma właściwości ścierające, a więc w jakiś sposób ingeruje w szkliwo, którego nie można odbudować. Nawet kupując pastę do zębów wybielającą, należy dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania i sprawdzić, jak często można stosować dany produkt. Tak samo jest z metodami domowymi. Jedną ze skuteczniejszych jest mycie zębów sodą oczyszczoną. Jednak należy robić to raz na tydzień lub nawet raz na dwa tygodnie, gdyż zbyt częste szorowanie może pogorszyć stan uzębienia. Świetnie działa także olej kokosowy, który dodatkowo wykazuje działanie przeciw próchnicze. Warto robić sobie rano na czczo płukankę z oleju kokosowego nierafinowanego. Należy wziąć łyżeczkę oleju i trzymać ją w buzi przez około 20 minut, a następnie wypluć.

Węgiel aktywny do zębów

Na półkach sklepowych można znaleźć wiele past do zębów z dodatkiem węgla aktywnego. Jest to składnik, który doskonale wybiela, ale jest także składnikiem, który mocno ingeruje w szkliwo zębów. Dlatego bardzo ważne jest używanie takich past jedynie według zaleceń producentów. Można także taką pastę przygotować samodzielnie w domu. Wystarczy wymieszać węgiel aktywny z olejem kokosowym lub dodać nieco węgla do normalnej pasty do zębów. Należy pamiętać, że nie wolno węgla stosować codziennie. Wystarczy użyć go raz w tygodniu, a efekty będą naprawdę spektakularne. Tak naprawdę już po pierwszym użyciu widać znaczącą różnicę w odcieniu.

Jak dbać o piękne i białe zęby?

Wybielanie zębów jest zabiegiem, który wykonuje się co pewien czas, gdyż spożywanie niektórych posiłków bardzo szybko powoduje, że powstają przebarwienia lub żółte plamy na szkliwie. Jak zatem zadbać o białe zęby? Przede wszystkim warto zrezygnować z palenia papierosów. Dobrze jest także po spożyciu kawy czy czarnej herbaty wypłukać usta specjalnym płynem wybielającym lub wystarczy nawet sama woda. Także czerwone wino barwi zęby, dlatego po jego wypiciu można umyć zęby lub wypłukać płynem. Oczywiście niezbędna jest także profilaktyka, a więc należy regularnie minimum dwa razy dziennie myć zęby. Można do tego celu używać pasty wybielającej do codziennego stosowania. Raz w roku należy także udać się na wizytę kontrolną do stomatologa i ściągnąć kamień nazębny, który jest idealnym środowiskiem do namnażania bakterii i wirusów. Na pewno dobrze jest także spróbować domowych sposobów, które przynoszą znakomite rezultaty.

Udostępnij